بيوتين برای رشد مو

بیوتین (ویتامین B7) به دلیل نقشی که در سلامت و زیبایی مو، پوست و ناخن دارد شناخته میشود. از آنجاییکه بیوتین در طبیعت وجود دارد می توان آن را در لوبیا، نان، گل کلم، زرده تخم مرغ، ماهی، کلیه، حبوبات، جگر، گوشت قرمز، محصولات لبنی، آجیل، جودوسر، کره بادام زمینی، گوشت سفید و تمامی محصولات کشاورزی یافت. این ویتامین B محلول در آب برای سلامت و رشد مو ضروری بوده و از خشکی آن جلوگیری میکند. بیوتین علاوه بر حفظ رشد فعلی مو میتواند مزیت های دیگری مانند توانایی افزایش انعطاف پذیری کورتکس مو را ایجاد کرده و در نتیجه از شکستگی مو جلوگیری نماید.
علاوه بر بیوتین، مواد مغذی دیگری هم هستند که سلامت مو را بهبود میبخشند از جمله کلاژن هیدرولیز شده با آمینواسیدهای تقویت کننده، MSM برای شادابی و ترکیباتی مانند موی دم اسب و سیلیکا که سبب تقویت مو میشوند.
مکمل های حاوی این مواد مغذی مانند ویتامین های سلامت موی Hairfinity میتوانند خلاء موجود در رژیم غذایی شما را پر کرده و مواد مغذی مورد نیاز سلامت مو را تامین کنند. اما مراقبت مناسب از مو برای جلوگیری از شکستگی آن نیز بسیار ضروری است. جلوگیری از شکستگی مو مهمترین مرحله برای بهبود رشد مو به شمار می آید. شکستگی مو میتواند حداکثر طول مو را محدود کند بدون توجه به اینکه موی شما با چه سرعتی رشد میکند. چرا؟ بیایید این طور فکر کنیم که اگر موی شما یک اینچ در ماه رشد کند (که واقعاً سریع است)، اما موی خود را یک اینچ در ماه کوتاه کنید، آیا تفاوتی در طول موی خود احساس خواهید کرد؟ پاسخ منفی است. ممکن است ضخامت موی شما بیشتر شود اما تغییری در طول مو نمیبینید چرا که با همان سرعتی که مویتان رشد کرده آن را کوتاه میکنید. اکنون بعد از رفع شکستگی بیایید به رشد مو بپردازیم. مراقبت مناسب از مو و اطمینان از رژیم غذایی مناسب از المان های ضروری برخورداری از موی سالم به شمار میروند.