ساختار مو

با درک ساختار مو بهتر میتوانید نحوه رشد آن را متوجه شوید. مو از بخش های مختلقی تشکیل شده است:
• کوتیکول لایه خارجی مو است که از بخش اصلی مو مراقبت میکند. این لایه با سبوم پوشیده شده است که موجب درخشش مو میشود. کوتیکول نوعی سلول است که شباهت زیادی به سفال های بام دارد.
• کورتکس موجب استحکام، انعطاف پذیری و بافت مو میشودو
• موی صورت بخشی از پوست است که مو بر روی آن میروید.
• غدد چربی سبوم تولید میکنند که سطح کوتیکول را میپوشاند.
• ملانین رنگدانه موجود در کورتکس است که رنگ مو را ایجاد میکند.

مو چگونه رشد میکند
اغلب افراد در حدود 100,000 تار مو روی سر دارند. رشد عادی مو برابر با یک چهارم اینچ در هر ماه است که بسیار رشد سریعی محسوب میشود. هر تار مو بر روی سر سه فاز آناژن، کاتاژن و تلوژن را تجربه میکند:
• آناژن: فاز رشد که 3 تا 7 سال به طور می انجامد
• کاتاژن: فاز استراحت که تقریباً 2 تا 4 ماه طول میکشد.
• تلوژن: فاز ریزش که 3 تا 4 ماه طول میکشد. ریزش فرایندی طبیعی است که طی آن موی جدید جایگزین موی کهنه میشود. ریزش 50 تا 80 تار مو در روز طبیعی است.
اگر تا کنون متوجه این شده اید که چرا موی شما تا حد مشخصی به رشد ادامه داده و بعد از آن رشد مو متوقف میشود، علت فاز رشد موی شماست. فاز رشد موی خاص شما مدت زمان از پیش تعیین شده ای است که از زمان تولد در DNA شما تنظیم میشود و هیچ کاری برای تغییر آن نمیتوان انجام داد. شخص دارای فاز رشد طولانی رشد موی بیشتری نسبت به افراد دارای فاز رشد موی کوتاه تر میباشد. مکمل هایی مانند ویتامین های موی Hairfinity میتوانند برای بهبود سلامت مو استفاده شوند اما مصرف آنها منجر به ترمیم موی آسیب دیده یا جلوگیری از بروز آسیب بیشتر نمیشود. باید با استفاده از محصولات مناسب مراقبت از سلامت مو از موی سالم خود مراقبت کنید. ویتامین های Hairfinity دارای فرمول حاوی مواد مغذی ضروری برای سلامت مو هستند. ویتامین های ما موی شما را از درون بدن تغذیه میکنند.
گاهی اوقات ممکن است این طور به نظر برسد که مو هیچ رشدی ندارد. علت این امر معمولاً ریزش مو، شکستگی یا نقیصه ای دیگر است. آیا برای داشتن مویی مناسب به کمک نیاز دارید؟ برنامه رایگان طراحی شده برای موی خود را دریافت کنید؟ تحلیل میکروسکوپی موی خود را دریافت نمایید و اجازه دهید موی شما را در آزمایشگاه های خود مورد تجزیه تحلیل قرار دهیم تا شرایط آن را تعیین کنیم و برنامه انحصاری شما را مطابق با نیازهای خاص خودتان طراحی کنیم.